اسماعیل جانعلی‌پور در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از فراهم شدن ، امکان شرکت فارسی زبانان خارج از کشور در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد. اسماعیل جانعلی‌پور مدیرکل فرهنگی نهاد در گفتگو با روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار داشت: بر اساس مصوبه دومین جلسه اتاق فکر جشنواره کتابخوانی رضوی که با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد و جمعی از مدیران و صاحب‌نظران حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار شد بر استفاده از ظرفیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این حوزه تأکید شد.

وی اضافه کرد: به همین منظور پس از انجام مکاتبات و رایزنی در این خصوص، امکان شرکت فارسی‌زبانان کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان و همچنین ایرانیان مقیم سایر کشورهای جهان در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز فراهم شده است.

جانعلی‌پور در ادامه با یادآوری به ارادت ایرانیان مقیم خارج از کشور به حضرت ثامن الحج علی بن موسی الرضا (ع) خاطرنشان کرد: منابع مسابقه به همراه آدرس پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد و فایل پوستر و تیزر جشنواره را نیز برای سازمان فرهنگ و ارتباطات ارسال کرده‌ایم.

مدیرکل فرهنگی نهاد با اشاره به استقبال از پیشنهاد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر ایجاد امکان شرکت فارسی‌زبانان سراسر جهان در جشنواره کتابخوانی رضوی، چاپ فراخوان و پوستر ششمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در روزنامه ایران چاپ استرالیا- سیدنی که به همت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استرالیا انجام شده است، را یکی از این استقبال‌ها عنوان کرد.

گفتنی است ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی (از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)) به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه‌(ع) و همزمان با دهه کرامت با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضا(ع) و شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
منبع : وب نوشت کتابخانه قائمیه مشهد |فراهم شدن امکان شرکت فارسی زبانان خارج از کشور در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی
برچسب ها : جشنواره ,نهاد ,رضوی ,کشور ,عمومی ,کتابخوانی ,جشنواره کتابخوانی ,امکان شرکت ,عمومی کشور ,کتابخوانی رضوی ,کتابخانه‌های عمومی ,نهاد کتابخانه‌ها